اسپکترومتر پلاسما UV/VIS

اسپکترومتر پلاسما UV/VIS

دانشکده/پژوهشگاه: دانشکده فیزیک

آزمایشگاه: آزمایشگاه پلاسما

مدیر آزمایشگاه: دکتر مهدی مومنی

تعرفه ثابت: 500000 ریال
وضعیت: سالم
خدمات:
کارخانه سازنده: Avantes
نام مسئول: صادق سلطانی
شماره(های) تماس: 02332395270
برای استفاده از این تجهیز باید 100% مبلغ فاکتور پرداخت گردد.

دستگاه اسپکتروفتومتر دانشگاه شاهرود  مدل AvaSpec-ULS3648 RS می باشد. این اسپکتروفتومتر در ناحیه UV/VIS با محدوده طول موجی 318-890 نانومتر کار می کند. این دستگاه برای پلاسما اسپکتروسکوپی در محدوده مذکور از کمپانی هلندی Avantes پیشنهاد شده است. همچنین این دستگاه دارای پنج slit متفاوت است و رزولیشن دستگاه بنا بر اسلیت های متفاوت و طول موج ورودی سیستم متغیر است. نرم افزار  شدت سنجی( Irradiance measurement) علاوه بر نرم افزار Avasoft full روی این اسپکتروفتومتر  برای کاربرد شدت سنجی نصب می باشد.

با افزودن برخی المان های دیگر به این سیستم وابسته به نوع کاربرد می توان کاربردهایی همچون پیک های مربوط به جذب و عبور و فلویورسانی مواد را بدست آورد. برخی از این المان ها عبارتند از لیزر دیودی-  لامپ دوتریم هالوژن- هولدر نگهدارنده مواد –فیبر اپتیکی. امکان اندازه گیری طیف برای نمونه هایی به صورت محلول و جامد  وجود دارد. این آزمون برای نمونه های پودری قابل انجام نیست.
تعرفه خدمات
برای استفاده از این ابزار، باید در سیستم شناسائی شوید. چنانچه نام کاربری ندارید، از این لینک برای ثبت نام استفاده نمائید. چنانچه در سیستم ثبت نام کرده اید از دکمه زیر استفاده نمائید. متقاضی سرویس