جت پلاسمایی(DBD)

جت پلاسمایی(DBD)

دانشکده/پژوهشگاه: دانشکده فیزیک

آزمایشگاه: آزمایشگاه پلاسما

مدیر آزمایشگاه: دکتر مهدی مومنی

تعرفه ثابت: توافقی
وضعیت: سالم
خدمات:
کارخانه سازنده: شرکت دانش بنیان پرتونگار تجهیز امین
نام مسئول: علی سعیدی
شماره(های) تماس: 02332395270
استفاده از این تجهیز، منوط به توافق می باشد. برای استفاده از این تجهیز، هزینه کارشناسی نیز اضافه میگردد.

دستگاهی برای تولید پلاسمای سرد به روش تخلیه سد دی الکتریکDBD  (Dielectric Barrier Discharge) است که دمای یونی نزدیک به دمای اتاق دارد و می­توان آن را در فشار اتمسفری ایجاد کرد. این ویژگی­ها، این نوع پلاسما را تبدیل به ابزاری پرکاربرد و موثر در حوزه­های پزشکی، زیست فناوری، صنایع چاپ و بسته بندی، کشاورزی، شیمی و پلیمر و ... کرده است. پلاسمای سددی الکتریک را می­توان با بکارگیری دو الکترود که یکی از آن­ها با  لایه دی­الکتریک پوشانده شده و فاصله بین دو الکترود چندین میلی­متر است در محدوده ولتاژ بالا تولید کرد.وجود سد دی­الکتریک باعث محدود شدن جریان و پایین نگهداشتن دمای پلاسما می­شود.

دستگاه  Plasma Pen مدل BK9401 با هدف تولید ولتاژ و فرکانس متغیر، که شرایط لازم برای تولید پلاسما را محقق می­سازد، طراحی و ساخته شده است.

پارامترهای خروجی منبع تغذیه پلاسما با رویکرد تحقیقات و پژوهش در حوزه های مختلف، بگونه­ای انتخاب شده است تا کاربران این دستگاه بتوانند با شرایط مشابه سایر پژوهشگران به تحقیق و توسعه در زمینه پلاسما و موضوعات مرتبط بپردازند.

 

مشخصات فنی

 

ولتاژ ورودی: 220-240 ولت AC، Hz50

 

ولتاژ خروجی: KV10 – 2

 

فرکانس خروجی: KHz40 – 3

 

توان خروجی: W300

 

جریان خروجی: حداکثر mA30

 

تعرفه خدمات
برای استفاده از این ابزار، باید در سیستم شناسائی شوید. چنانچه نام کاربری ندارید، از این لینک برای ثبت نام استفاده نمائید. چنانچه در سیستم ثبت نام کرده اید از دکمه زیر استفاده نمائید. متقاضی سرویس