طیف‌سنج جذب اتمی

طیف‌سنج جذب اتمی

دانشکده/پژوهشگاه: دانشکده مهندسی معدن، نفت و ژئوفیزیک

آزمایشگاه: آزمایشگاههای تجزیه مواد معدنی

مدیر آزمایشگاه: دکتر سید رضا قوامی ریابی

تعرفه ثابت: توافقی
وضعیت: سالم
خدمات:
کارخانه سازنده: Thermo elemental
نام مسئول: محمد عباسیان
شماره(های) تماس: 9 -02332392204 داخلی 2204
استفاده از این تجهیز، منوط به توافق می باشد. برای استفاده از این تجهیز، هزینه کارشناسی نیز اضافه میگردد.

جذب اتمی یک روش طیف سنجی برای اندازه گیری میزان غلظت عناصر شیمیایی بر اساس جذب نور تولید شده توسط لامپ هالوکاتد دستگاه توسط اتم در حالت پایه است.  این روش برای تعیین غلظت یک عنصر خاص در محلول نمونه، مورد استفاده قرار می گیرد. مجموعه لامپ های هالو کاتد موجود در آزمایشگاه جذب اتمی شامل Al, Ag, As, Au, Ba,Ca, Cd, Cr, Co, Cu, Fe, K ,Hg, Mn, Mo, Na, Pb, Se, Ti, W, Zn می باشند. البته حد تشخیص برای همه عناصر یکسان نیست. دستگاه موجود در این آزمایشگاه مجهز به سیستم شعله و کوره گرافیتی می باشد.
در شرایط فعلی امکان آنالیز عناصر Au, Hg, Se, As در آزمایشگاه مذکور وجود ندارد (عدم وجود سیستم Flam less همراه دستگاه و محیط آزمایشگاهی مساعد برای آنالیز Au).
هزینه آنالیز محلول هر نمونه توسط این دستگاه برابر با 100000 ریال است. در صورتی که نمونه سنگ یا خاک تحویل آزمایشگاه گردد، هزینه آماده سازی (70000 ریال) و محلول سازی (130000 ریال) نیز به این مبلغ افزوده خواهد شد.
تذکر: دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه که پیشنهاد پایان نامه آنها تصویب شده و اعضای هیات علمی دانشگاه که دارای طرح پژوهشی مصوب باشند، شامل 25 درصد تخفیف خواهند شد.

تعرفه خدمات
  • خردایش - توافقی
  • محلول سازی نمونه - توافقی
  • آنالیز دستگاه - توافقی
برای استفاده از این ابزار، باید در سیستم شناسائی شوید. چنانچه نام کاربری ندارید، از این لینک برای ثبت نام استفاده نمائید. چنانچه در سیستم ثبت نام کرده اید از دکمه زیر استفاده نمائید. متقاضی سرویس